Kriminelët më të rrezikshëm të Shekullit 20

Emrat e këtyre njerëzve lanë gjurmë të pashlyeshme në histori.. për fat të keq, ata janë të famshëm për veprat dhe bëmat jo heroike. Hnjerëzia dhe zemra i çuan kriminelët në lavdi popullore.

Albert Peshku

Albert Fish i njohur si “Maniac Lunar”, "Ghost Ghay", Vampiri i Brooklyn, «Bugi-men», Ujku Wisteria
Albert Fish i njohur si “Maniac Lunar”, "Ghost Ghay", Vampiri i Brooklyn, «Bugi-men», Ujku Wisteria

Një nga vrasësit më të frikshëm në historinë e SHBA. Vetë rrëfeu më shumë se 400 ngacmimet seksuale të fëmijëve.

Peshku u rrit nga mosha pesë vjeç në një strehë. Kam zbuluar atje, se rrahja dhe rrahja e shijojnë. NË 12 vitet hynë në marrëdhënie homoseksuale.

Në moshë 20 vite të fejuara në prostitucion dhe vetë dhunonte djem të vegjël. NË 30 vitet kryen vrasjen e parë. Numri i saktë i viktimave varion nga 7 në 14 person. Peshku vrau me mjeshtëri dhe dhunoi secilën prej tyre.. Disa trupa u hëngrën.

NË 65 pesë vjet u kap dhe u dënua me vdekje nga karrige elektrike.

Bonnie dhe Klyde

Bonnie dhe Klyde
Bonnie dhe Klyde

Clyde Barrow ishte fëmija i pestë në një familje me fermerë të varfër. NË 16 vite u largua nga shkolla, dhe ne 19 vendosi të merrej me vjedhje. NË 1930 vit në një nga restorantet u takua ende i panjohur Bonnie Parker, punoi si kameriere. Biondja e brishtë u mahnit nga tregimet nga jeta e Clyde. Që nga ai moment, historia e tyre filloi.

Ka legjenda për dashurinë e këtij çifti, por me të vërtetë pasioni i vetëm, që i bashkoi, ishte një pasion për armët. Gjatë grabitjeve, ata vranë pa mëshirë tërë rezistencën. Një anëtar i bandës foli: "Këta të dy janë monstra. Unë kurrë nuk kam parë njeri, kush do të kënaqte të vriste aq shumë ”.

Ne shkurt 1924 Bonnie dhe Klyde u vranë nga policia. Në lidhje me këtë çift legjendar, ata ende hartojnë këngë dhe shkruajnë poezi..

Andrey Chikatilo

Andrey Chikatilo pas hekurave
Andrey Chikatilo pas hekurave

Një nga maniakët më të famshëm sovjetikë. Si një adoleshent, u rrah dhe u abuzua moralisht, kishte probleme me vajzat. NË 32 vite u martua dhe mori një punë në një shkollë konvikti. Tre vjet më vonë, Chikatilo u dëbua për ngacmimin e studentëve.

Viktima e parë e një maniaku ishte një vajzë 9-vjeçare. Ai vrau brutalisht, dhe më pas abuzuan kufomën e nxënësit të shkollës. Ai u shpall fajtor vetëm më vonë 21 vit. Gjatë kësaj kohe, viktimat e tij u bënë gati 65 person, ndër të cilët ishin vajza, djem dhe gra të rritura.

Dhjetra plagë me thikë u gjetën në trupat e të vdekurve., sytë e syzeve dhe organet gjenitale të kafshuara. Maniaku u ndalua në 1990 vit. Andrei Chikatilo u dënua me vdekje. Sipas të pranishmëve në aktgjykim, duartrokitjet u dëgjuan pasi fjala "ekzekutim".

Më pëlqeu artikulli? Pëlqeni dhe pajtohuni në kanal!


Warning: Use of undefined constant the_ratings - assumed 'the_ratings' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/u0566621/data/www/d-aid.ru/wp-content/themes/solon/content-single.php on line 34
ХерняПойдетНормЗаебисьОхуенно (1 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...

Më pëlqeu artikulli? Поделись с друзьями!